Yhteystiedot

 

Hallitus toimikaudelle 2018:

 

Puheenjohtaja:Yrjänä Salmela, 09-310 46010, jarno.salmela@hel.fi

Sihteeri: Nea Johansson, 09-310 47235,  jhl279.sihteeri.johansson@gmail.com

Varapuh.joht: Merja Hirvonen, 09-3104 4354merja.hirvonen2@hel.fi

Rahastonhoitaja: Jouko Pursiainen, 09-310 47235, jouko.a.pursiainen@hel.fi

Luottamusmies: Yrjänä Salmela, 040- 480 902, 09-310 46010, jarno.salmela@hel.fi

Jäsenasioidenhoitaja: Jaakko Nupponen, 09-310 41743,  jaakko.nupponen@hel.fi

Riitta Grönmark, riitta.gronmark@gmail.com

Eila Simola eilam.simola@gmail.com

Varajäsenet: Terhi Tamminen, 09-310 69862 terhi.tamminen@hel.fi

                       Katja Viinikka, viinikka.katja@gmail.com

 

Vapaa-ajan vastaava ja opintosihteeri: Hannu Salonpää, 09-31074014, hannusalonpaa@gmail.com
 

Luottamusmiehet:

Yrjänä Salmela, jarno.salmela@hel.fi , keskiviikkoisin, puh. 040- 480 9025 

 

Pääluottamusmiehet:

Perhe-ja sosiaalipalvelut  Jaana Syrjänen p. 0403347170  jaana.syrjanen@hel.fi

Sairaala-kuntoutus-ja hoivapalvelut: Kai Suutari 09- 310 7652 kai.suutari@hel.fi

 

 

 Yksityisellä sektorilla työskentelevät edunvalvonta aluetoimistossa Johanna Värmälä johanna.varmala@jhl.fi

 

**Pääkaupunkiseudun edustajana valtakunnallisessa kehitysvammaverkostossa toimii Hannu Salonpää puh.09-31074014. Varalla Merja Hirvonen.